10.Podnoszenie IQ

Posted on

Zastanawiałeś się kiedyś co wpływa na twój współczynnik IQ?

 

Zawszę mnie zastanawiała kwestia co wpływa na to czy ktoś jest inteligentny czy nie.Lecz jak na to spojrzeć z takiej perspektywy, gdyby postawić obok siebie dwie osoby jedną która nigdy w życiu nie przeczytała żadnej książki, i drugą która jest po studiach i ma za sobą ogromną wiedze,którą z tych osób uznalibyśmy za inteligentną ?

Dużo mówi się o tym że IQ -inteligencja jest wrodzona , ale z obserwacji wynika że da się ją podnieść , wystarczy pochłaniać mnóstwo informacji, i automatycznie stajemy się inteligentniejsi.

Zdaję sobię sprawę z tego że niektóre osoby rodzą się już z ponadprzeciętnym ilorazem, więc od samego początku mają łatwiej w tej kwesti.

Lecz jeśli mamy ogromną motywacje do tego możemy dorównać albo nawet prześcignąć ponadprzeciętną osobę.


 

Słyszałeś może opowieść o Thomasie Edisonie, w szkole podstawowej został uznany za najmniej zdolnego ucznia w całej szkole,został wyrzucony z niej i uczył się w domu na własną rękę.

Był bardzo dociekliwym dzieckiem i zadawał mnóstwo niezręcznych pytań nauczycielom, choć nie był w stanie zapamiętać żadnego z stwierdzeń czy wzorów które nauczyciele próbowali mu wpoić.

Pomimo wszystkich przeszkód jakich doznał Thomas Edison, uparcię dażył do swojego celu dopóki nie wynalazł żarówki.Zajeło mu to ponad 10 000 prób aby odnieść sukces.

Za każdym razem gdy ponosił porażkę tłumaczył to sobię i każdemu kto go o to pytał „Jestem o tę jedną próbę bliżej sukcesu” . Był on pewien że odniesie sukces, nie wiedział tylko kiedy to nastąpi.

Ale jego odkrycie zrewolucjonizowało cały świat…

 

Wyobrażasz sobię dzisiaj świat bez światła w nocy ? albo siedzenie przy świecach? Ogromnie mu dziękuję z całego serca że się nie poddał, i to mnie motywuję aby również podążać swoimi torami nie poddając się nie ważne jakie trudności mnie spotkają po drodzę.

Z góry zakładam że osiągnę sukces, ale kiedy to nastąpi to kwestia cierpliwości.

Ale jak widzisz Edison nie był wybitnie uzdolnioną jednostką a jego odkrycie miało swoje skutki na miarę światową.I co nadal powiesz że się czegoś nie da zrobić?

W dzisiejszych światach wmawiamy sobię wiele bluźnierstw. Nie da się tego, nie da się tamtego.

Wszystko kwestia motywacji i samozaparcia, a obecna era technologii , tak ułatwia nam sprawę że wszystko jest 100 jak nie 1000x łatwiejsze niż 100 lat temu.

Rozejrzyj się jakie masz możliwości. Dzisiaj aby spełnić swoje marzenia nie trzeba być już wybitną jednostką i posiadać 140+ IQ aby wogole gdzieś zajść. Nawet powiedział bym odwrotnie,zbytnie myślenie nad wieloma sprawami blokuje nas przed działaniem, za dużo analizujemy i zastanawiamy się czy coś nam wyjdzie, czy jakieś blokady nas nie zatrzymają po drodzę.

A wystarczy jedno zrobić DĄŻYĆ uparcie do swojego celu i nie zwracać uwagę na blokady czy tez problemy które nas spotykają, lecz próbować poradzić sobię z nimi za wszelką cenę.

Nie możesz sobię z czymś sam poradzić? Może najwyższa pora aby skorzystać z pomocy kogoś bardziej doświadczonego?

 

Pewna osoba sukcesu powiedziała:

„Na świecie zotały zrealizowane prawie wszystkie możliwe scenariusze, jeśli na coś wpadniesz ktoś już zapewne to wymyslił, ale to nie oznacza że ktoś odpowiednio się w to zaangażował aby to popchnąć dalej”


 

Chodzi o to że nawet jeśli masz jakiś wspaniały pomysł, musisz mieć świadomość że gdzieś na świecie ktoś również mógł mieć ten pomysł, ale to tylko od ciebie zależy czy coś z tym zrobić.

Twoja motywacja i samodyscyplin oraz wiara może przebić się przez natłok konkurencji oraz problemy którę by cię spotkały podczas realizacji swojej wizji lub celu.

Aby wytrwać w czymś musisz mieć ogromną wizję, i chęć zrealizowania swojego celu, to cię będzie trzymać. Inteligencja nie ma z tym nic wspólnego dlatego nie powinienieś na siebie narzucać niepotrzebnych zmartwień że ktoś jest od ciebie mądrzejszy i dlatego jest lepszy, bo to jest nie prawda.

Każdy z nas jest unikatową jednostką i każdy z nas ma w sobię coś wyjątkowego.Każdy człowiek jest tak skonstruowany że jest unikatem samym w sobię. A to co najbardziej nas różni to sposób myślenia oraz nasza motywacja to są czynniki które każdy z nas ma totalnie różne.

 

Zastanów się nad tym i pomyśl jeszcze raz czy jesteś na coś „za głupi„, a inteligencje można z czasem podnieść jeśli odpowiednio się edukujesz.

A i jeszcze jedno są również rzeczy które zabijają naszą inteligencje albo obniżają 🙂

Jak się czujesz po paru godzinach oglądania telewizji lub reklam? Zastanawiałeś się nad tym czym karmisz swój umysł?

Wszystkie bodźce które przyjmujesz zewnątrz trafiają do środka i są nabierząco filtrowane przez twój umysł.


 

Słyszałeś o metodzie jaką stosują chińczycy przy zmianie tożsamości tajnych śpiegów, to również jest bardzo ciekawe i daje do myślenia jak nasz umysł można zmęczyc zbyt dużą dawką informacji w krótkim okresie czasu.

Wyobraż sobię że w tajnych zakładach gdzie dokonuje się przesłuchań agentów lub specjalnie przygotowany trening na tajnego agenta, chińczycy stosują bardzo brutalną metodę.

Otóż przez 24h osoba specjlanie wykwalifikowana do tego przekazuje na głos różne informacje które umysł musi nabieżąco analizować, siedziąc na wprost osoby którą chcą przerobić na swoją marionetkę.

Wygląda to tak że osoba która znajduję się po drugiej stronie stolika jest unieruchomiona i cały czas cucona różnymi metodami aby przyswajała przez cały ten okres natłok tych informacji.

Po 24h umysł takiej osoby jest tak wyzerowany że jego pamięć jest wyczyszczona chwilowo do zera,i można takiej osobie wmówić wszystko, wtedy takiemu delikwentowi podają papieru które zmieniają mu tożsamość, oraz umowę którą zawiera z żądem, a następnie wpajają mu na nowo tą tożsamość.Następnie wszystkim w w zakładzie karnym przekazują informację co podpisał dany delikwent i wpuszcząją go spowrotem do Celi ze swoimi lokatorami.

Taka osoba musi zaakceptować fakt kim się stał bo nie jest w stanie wyjaśnić co się stało przez ten cały okres i dlaczego na dokumencie jest jego podpis. Więc potwierdza wszystkie założenia które mu rząd wpoił i nie wypiera się niczego.

Umysł to potężna maszyna, a większość z nas nie używa go nawet w 10% , średnią o której się mówi to od 2% do 5% wykorzystania potencjału umysłu.


 

Albert Einstein – niemiecki fizyk żydowskiego pochodzenia, jeden z największych fizyków-teoretyków XX wieku, twórca ogólnej i szczególnej teorii względności, współtwórca korpuskularno-falowej teorii światła, odkrywca emisji wymuszonej.

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego. Opublikował ponad 450 prac, w tym ponad 300 naukowych. Wniósł też swój wkład do rozwoju filozofii nauki.

 

 

 


Podobno Sam Einstein potrafił wykorzystywać możliwości swojego umysłu do 20% jego możliwości, potrafisz to sobię wyobrazić ?

Geniusz wszechczasów który opracował teorie względności i wiele wiele niesamowitych teorii, wykorzystywał swój umsył w 20% maksymalnie?

To co nasz umysł jeszcze potrafi ? Może kiedyś się tego dowiemy.

 

A ty co sądzisz na ten temat? Zostaw swój komentarz poniżej, jeśli spodobał ci się mój artykuł.

 

2 thoughts on “10.Podnoszenie IQ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *