13.Bałagan w otoczeniu czy oznacza bałagan w życiu ?

Posted on Posted in type-pl

Jak wygląda u ciebie twoje biurko do pracy?

 

W dzisiejszych czasach, przez większość czasu spędzamy przy komputerze.

Tam płacimy za rachunki, komunikujemy się z ludźmi, edukujemy się, oraz zarabiamy pieniądze.

Jeśli masz odpowiednią wiedzę aby zarabiać przez internet, a możliwości jest mnóstwo, to jest to twoje miejsce pracy również.

 

Jak postrzegasz swoje miejsce pracy?

 

Czy gdyby twój szef przyszedł do ciebie do biura i poprosił cię o zaległy raport który masz gdzieś w stercie dokumentów pomiędzy setką innych raportów wcisnięty

i nawet nie masz pojęcia w którym miejscu może on być to ile stresu oraz problemów by wytworzyła przez to taka sytuacja.

 

Wyobraź to sobię, siedzisz zajęty w swoim biurze , skupiasz się na tym co jest w monitorze twojego komputera i w tej chwili nie przeszkadza ci to co jest na twoim biurku tak bardzo ,

ale po chwili wpada do ciebie twój szef i w trybie natychmiastowym odrywa cię od tego co przed chwilą jeszcze było dla ciebie ważne do zrobienia, ponieważ potrzebuję on pewien dokument który ty właśnie masz gdzieś pomiędzy swoimi plikami raportów, bo tak się zdarzyło że nie miałeś czasu tego posegregować.

 

Szef jest na lini z ważnym prezesem i jeśli w ciągu 2 minut nie przedstawi mu tego raportu  to firma straci milionowy kontrakt, szef daję ci natychmiastowe ultimatum.

Albo znajdziesz ten raport w ciągu jednej chwili albo już dzisiaj możesz wracać do domu ze swoimi rzeczami. Ile stresu by cię kosztowało takie zdarzenie przez tak małą rzecz, która poświęciła by ci nie więcej niż 10minut twojego czasu zanim byś usiadł do biurka.

W świecie biznesu porządek jest bardzo ważny a można i stwierdzić że wręcz niezbędny, ponieważ tutaj każda minuta jest bardzo droga, oraz każda okazja jest na wagę złota.

Dlatego w biznesie trzeba liczyć się z tym że zawsze trzeba być w gotowości, gdyż jedna okazja może odmienić nasze losy lub losy naszej firmy.

 

Nie wiem czy słyszałeś może:

Jak w niemczech określa się sytuację rządu?

 

Tak to jest właśnie to do czego się odwołuje a mianowicie:

W Niemczech jak funkcjonuje cała gospodarka określa się po tym ile na biurku jest dokumentów.

Jeśli biurko P. Merkel jest puste, oznacza to że wszystko jest w jak najlepszym porządku, jednakże im więcej dokumentów się zbiera na rządowym biurku oznacza to że jest coś pilnego do zrobienia co może zagrozić gospodarce.

 

 


 

Jeśli dla Kanclerz Niemiec ten system najlepiej działa, to coś w tym musi być.

Na pewno słyszałeś stwierdzenie że jesteś średnią 5 osób z którymi najwięcej spędzasz czas.

 


Czy ta zasada odnosi się również do tego jak wygląda miejsce w którym spędzasz większość czasu?

Czy można powiedzieć że miejsce w którym przebywasz ma wpływ na to jak wyglądają twoje działania zarabiania w biznesie ?

 

Otoczenie napewno ma jakiś wpływ , zwłaszcza na twój nastrój, jeśli widzisz wszędzie nie ład twój umysł również zaczyna naśladować to co w koło widzi i zaczyna nadawać na podobnych falach, zaczyna myśleć chaotycznie , rozpraszać się, uciekają myśli, nie daje ci się skupić na jednej czynności.

 

Dopóki twoje otoczenie będzie w chaosie, to ty sam będziesz przyciagał ten chaos do siebie w różnych postaciach.

Dobra organizacja zawsze jest w cenie i zawsze się opłaca.

One thought on “13.Bałagan w otoczeniu czy oznacza bałagan w życiu ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *