9.Filmy o sukcesie i biznesie które musisz obejrzeć

Posted on

Jakiś czas temu udostępniłem listę 9 filmów które warto obejrzeć.

Od tamtego czasu, zafascynowałem się filmami o sukcesie i biznesie. Zacząłem więc co jakiś czas szukać filmów z takiej tematyki i chciałbym się teraz podzielić z wami pozycjami które mi się najbardziej spodobały i mogę polecić każdemu 🙂

Biznes,pieniądze,sex,narkotyki,moralność,oszustwa te wątki często występują w tych filmach.

Jak wiadomo gdzie pieniądze tam problemy, gdzie pieniądze i problemy tam kobiety i tak dalej i tak dalej 🙂

1.Jobs

Chyba każdy z was wie co to jest Iphone oraz iMac. Nie jesteście ciekawi jak ta historia się zaczęła ?

Apple w dzisiejszych czasach jest jedną z najbardziej znanych market na całym świecie i jest niesamowitą potęgą na rynku elektroniki.

A Steve Jobs wywodził się ze zwykłej rodziny i stworzył firmę od ZERO.Oto historia od Zera do MILIARDERA !

Polecam ten film każdemu, jest niesamowity i pokazuję dokładnie drogę rozwoju jednej z najpotężniejszych firm światowych ze świetną obsadą.


2.The Wolf of Wall Street

(Polska nazwa) „Wilk z Wall Street

Wielu z was pewnie już zna tę historię 🙂

Marzysz o ogromnych pieniądzach , zostajesz maklerem giełdowym na której dzienny obrót sięga $5.7 bln, stajesz się maklerem i w tym samym dniu firma która działała na giełdzie od 120 lat kończy działalność w ciągu jednego dnia z powodu krachu na giełdzie.

Oto film o ogromnych pieniądzach oraz o tym jak wygląda życie kiedyś już masz tyle pieniędzy że nie wiesz co z nimi robić. Świetna historia oparta na faktach !! Wiele wątków z tej historii zdarzyła się naprawdę.

Jordan Belford jest realną osobą która właśnie żyła w taki sposób. Możemy przez 1 godzinę spojrzeć oczami geniusza który w najlepszym swoim okresie życia zarabiał około $1 mln Tygodniowo.

Ten film jest po prostu niesamowity, wspaniale się go ogląda i jest niesamowicie ciekawy. Jeśli go nie widziałeś to powiem ci jedno. MUSISZ GO OBEJRZEĆ !!!


3.Margin Call

(Polska nazwa) „Chciwość

Firma przesadziła z budżetem i musi zwolnić większość osób, jedna pośród osób wyznaczonych do zwolnienia trafią się świetny analityk który znalazł coś podejrzanego w działaniach firmy na giełdzie.

Firma jednak to lekceważy uważając za nieistotne, tej samej nocy ta sama firma jest na skraju bankructwa próbując odnaleźć zaginionego zwolnionego pracownika.

Jest to świetna historią ukazująca co się dzieje w większych firmach które obracają pieniędzmi na rynku. Warto obejrzeć !


4. Le Capital

(Polska nazwa) „Żądza bankiera

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak działają największe organizacje na świecie, które obracają większymi pieniędzmi niż jakikolwiek tankowiec byłby w stanie przetransportować.

Mowa tu o światowych Centralnych bankach takich jak U.S.A. Central Bank czy France Central Bank.

Zastanawiałeś się jak powstaję światowy kryzys walutowy lub czy na giełdzie faktycznie wszystko może się zdarzyć? Czy może to jest z góry ustalone przez banki centralne?

Polecam ten film , to co dzieje się w rządowych bankach jest ciekawsze niż wam się wydaję.


5.Boiler Room

(Polska nazwa) „Ryzyko

Co wybrać:

Być Bogatym czy być uczciwym i moralnym…

Inteligentny młody chłopak gdy orientuje się co się dzieje w domu maklerskim w którym zaczął pracę aby zarabiać miliony, staję na przepaści z własnymi myślami, „nie tak to miało być…”  Obiecywali miliony, ale nikt nie mówił jaką trzeba za to cenę zapłacić…

Super film obrazujący sytuację z którymi wiele osób się zmaga w biznesie.


To moja lista filmów które mi wpadły w oko,jeśli jeszcze coś znajdę w przyszłości to zrobię kolejną 🙂

A jakie wasze są propozycję na filmy o sukcesie biznesie lub giełdzie/pieniądzach ?

Piszcie propozycje w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *