5.Pozytywna energia w życiu

Posted on Posted in type-pl

Pozytywna energia życiowa:

 

Czy wiesz co to znaczy Pozytywna Energia?

Skąd ona się bierze?

Dlaczego przy niektórych ludzi czujemy tę energię od razu a u niektórych nie?

Co daje nam w życiu taka Dobra Energia i jak ją wydobyć i otoczyć się nią ?

 

Znasz powiedzenie „Wszystko siedzi w twojej głowie” – Za każdym razem gdy to słyszę albo gdy tylko przypomina mi się to stwierdzenie , to w głowie uruchamia mi się to w rytm muzyki

a dokładnie w rytm piosenki którą kiedyś znalazłem „Bezczel ft. Zeus – Siła umysłu #Joseph_Murphy” .

Jeśli ją przesłuchasz to będziesz wiedział o który fragment mi chodzi bo wpada w ucho 🙂

Na marginesie bardzo polecam ci książkę „Joseph Murphy – Potęga podświadomości” lub audiobook na YouTube za darmo znajdziesz, to właśnie z tej książki Bezczel wyciągnął natchnienie aby nagrać taki kawałek, bardzo przyjemny do słuchania .

 

Energia która nas otacza jest wytwarzana przez nas samych, to my kreujemy własne otoczenie, i to my przyciągamy wydarzenia które nas spotykają.

Wiele razy słyszałem zdanie „Nie masz wpływu na to…” , ” Wszystko się może zdarzyć„.

To nie do końca tak jest, zapewne słyszałeś wiele o pechu i szczęściu , niektórzy mają szczęście a niektórzy pecha.

To w jaki sposób myślimy, i w jaki sposób patrzymy na świat często kreuje naszą rzeczywistość.

 

Zwróć uwagę na to. Codziennie są gdzieś na świecie wojny, codziennie ktoś umiera, codziennie jest gdzieś wypadek, codziennie jakaś osoba staje się bankrutem,codziennie ktoś traci dom,codziennie ktoś dowiaduje się że ma Raka , codziennie dzieje się mnóstwo złych rzeczy. Na świecie jest 7 miliardów ludzi to jest ogromna liczba.

ALE:

także dzieje się wiele dobrego na świecie np. Codziennie rodzi się nowe dziecko, codziennie ktoś staje się milionerem , codziennie jakaś zakochana para bierze ślub, codziennie ktoś na świecie spełnia w tej chwili swoje marzenia,codziennie gdzieś na świecie spotyka się grupa najlepszych przyjaciół i spędzają przyjemnie czas,codziennie ktoś się zakochuję,codziennie ktoś dokonuje niezwykłych rzeczy. Jest 7 miliardów ludzi na świecie i tyle samo rzeczy złych jak i dobrych dzieje się. To na czym ty się skupisz zależy od ciebie.

 

 

Jeśli będziesz skupiał się nieustannie na negatywnych rzeczach to cały czas będziesz je widział w swoim otoczeniu co skutkuje że przestaniesz dostrzegać te Dobre a nawet jak zauważysz je to twój umysł zacznie kojarzyć je z czymś złym,na pewno wiesz o czym mówię bo u nas Polaków to nieustanie jest widoczne.

Przykład:

Jedzie w Porshee młody chłopak przed 30 stką, co zazwyczaj my Polacy mówimy ?
ooo ooo zobacz ten to się nakradł

Wiesz o co mi chodzi na pewno 🙂

Nie powinniśmy z góry przedstawiać rzeczy jak nam się wydaje że wyglądają, często jest tak że tkwimy w błędzie przez długi okres, i zamiast przyznać przed samym sobą że nie mieliśmy w czymś racji, często wolimy podążać za swoją racją wpędzając się w taką pętle która do niczego nie prowadzi jak do zrażenia wszystkich osób w naszym otoczeniu, często do tego przyczynia się właśnie negatywne myślenie lub negatywne podejście do świata.

**Zakładając że wszyscy kradną,przydarzają mi się ciągłe problemy,każdy chce mnie oszukać, ja wiem wszystko najlepiej , osiągnąć coś można tylko ciężką pracą,jeśli ktoś chce mi pomóc to ma w tym jakiś interes, Ooohoo Jurek dzwoni pewnie chce kasę pożyczyć,a Marek chce mnie na piwo wyciągnąć pewnie znowu zapomni portfela i będę musiał zapłacić! **

W taki sposób sami sobie tworzymy świat jaki wykreowaliśmy tkwimy w podejrzliwości i nie ufności do ludzi co nam w niczym nie pomaga a wręcz przeszkadza . Tak oczywiście powinniśmy być ostrożni jeśli czujemy że coś jest nie tak, ale w każdym wypadku powinniśmy pozostać w nastawieniu że zawsze nam się przydarza coś dobrego.

 

Problemy w życiu a Pozytywne myślenie:

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czemu nam przytrafiają się problemy i jaka jest ich rola w życiu? Czy myślałeś kiedyś nad tym jakie życie było by bez problemów ??

Postanawiasz sobie coś dążysz do tego i dokonujesz tego bez problemowo i dokładnie tak jak sobie to wymyśliłeś. Grałeś kiedyś w jakąś grę na Kodach??

Wydaje mi się że każdy tego próbował, zauważyłeś jak szybko nam się to nudzi??

 

Musisz sobie uświadomić że problemy to nie jest coś złego, to NIE JEST KARA która cię spotyka za to że coś źle zrobiłeś, albo broń boże za to że cokolwiek zrobiłeś.

Problemy to nauka i test twojej osobowości, jeśli uda ci się poradzić z jakimś problemem zyskujesz dodatkową umiejętność w radzeniu sobie z trudnościami,czasami będą ci się zwalały problemy jeden za drugim, będziesz wpadał w sytuacje nie do wyjścia ale jeśli nie stracisz panowania nad emocjami i pozostawisz zimną krew oraz będziesz pozytywnie podchodził do tego , będzie zdumiony jak łatwo można się uporać z każdymi problemami w życiu nie ważne jak ogromne będą. Zawsze lepiej myśli się na spokojnie , szybciej rozwiązanie znajdziesz nie włączając w to  emocji.

Dlatego tak ważne jest opanowanie oraz myślenie w każdej nawet kryzysowej sytuacji że jest dobrze i tak miało być , to się po coś dzieje.

Za każdym razem gdy coś ci się przydarzy co może narazić cię na problemy zastanów się dlaczego to ci się mogło przydarzyć, czego się nauczysz gdy poradzisz sobie z tym problemem.

I pamiętaj żeby nigdy się nie poddawać w walce z problemem.

 

Media a twój obraz rzeczywistości:

Zwróć uwagę na to jak Media kreują rzeczywistość, jeśli wejdziesz na pierwszy lepszy portal informacyjny zobaczysz szereg informacji które są negatywne i tyczą się wojny/śmierci/polityki.

Nie trafisz na pozytywne wiadomości bo to co dzieje się szokującego złego dobrze się sprzedaje to wzbudza największe emocje, i Media chcą wzbudzić w tobie strach, ponieważ ludzi zastraszonych łatwiej kontrolować.

Odkąd wyprowadziłem się z rodzinnego domu, nigdy nie kupiłem telewizora i również nie oglądałem go.Jeśli mam ochotę coś obejrzeć oglądam konkretnie to na co mam ochotę, poświęcam temu minimalny czas a następnie wracam do zaplanowanych zadań,albo czynności które mi sprawiają przyjemność.

 

Śmiech, Endorfiny, Pozytywny nastrój:

 

Mówi się „Śmiech to zdrowie” głównie dlatego że w chwili śmiechu wytwarzana jest potężna dawka endorfin która daje nam same Plusy, poprawia nastrój, przyspiesza prace umysłu, polepsza nasz nastrój, zwiększa nam pewność siebie oraz zwiększa nam poczucie własnej wartości, ale najważniejsze z tego że utrzymuje nas w toku pozytywnego myślenia.

Nasze Emocje mają to do siebie że nie możemy być jednocześnie weseli i smutni, dlatego jedna emocja wypacza drugą, tyczy się to również co do siły emocji, silna emocja może wyzwalać taką samą emocję u drugiej osoby.

Przychodzisz do swojego przyjaciela , twój nastrój w chwili obecnej jest na poziomie ujemnym miałeś kiepski dzień i jesteś troszkę zdołowany, teraz wyobraź sobie że gdy tylko przechodzisz przez próg twojego przyjaciela drzwi, on z salonu krzyczy do ciebie

„STARYYY !!!! NIE UWIERZYSZ !!! OTWIERAJ FLACHE !! WYGRAŁEM 20MLN NA LOTTERII , LECIMY NA HAWAJE !! WSZYSTKO STAWIAM !!!!”

Twój nastrój z pewnością zmienił by się o 360 st , jeśli wydaje ci się że sama informacja wywołała te emocje to teraz podam ci drugi przykład z tym samym przekazem

przechodzisz przez próg a twój przyjaciel w stonowanym tonie mówi do ciebie :

„Hej, słuchaj wygrałem dzisiaj 20 mln nawet spoko co nie.”

Czy zareagował byś tak samo jak w przypadku pierwszym gdy twój przyjaciel wręcz wydziera się na cały dom i wiwatuje ze szczęścia.

To zasługa emocji którymi kierowały go w tym danym momencie.

 

Małe rzeczy cieszą:

Gdy nie doceniamy małych rzeczy , te większe nie będą chciały do nas przyjść, warto się cieszyć nawet z najmniejszych zapominając przez chwilę o problemach, to nam może czasem uratować dzień.

Gdy napiętną ci się problemy a doświadczysz chociaż jednej dobrej wiadomości , zapomnij o wszystkim co ci leży na głowie i ciesz się z tej jednej pozytywnej, a tymi problemami zajmiesz się później, a może przez noc wpadnie ci jakiś pomysł, ale gdy będziesz się zamartwiał nimi to ci tylko zaszkodzi.

W praktyce jest to bardzo efektywna strategia, wielokrotnie to stosuje gdy nagromadzą mi się problemy z którymi ciężki jest mi uporać się, więc gdy nadchodzi jakaś nawet malutka wieść niemalże jak świateł w ciemnym tunelu, skupiam się na niej i cieszę się chociaż z tej jednej udanej rzeczy w tym dniu, czasem zdarzają się lepsze dni lub gorsze, ale uwierz mi są to chwilowe dni, w jednym dniu może ci się zwalić masa problemów a już na drugi wszystkie same mogą się rozwiązać lub większość z nich i zostaje tylko jeden lub dwa z którymi już łatwiej się uporać niż z dziesięcioma na raz.

Dlatego warto zwracać uwagę na każda pozytywną drobnostkę.

 

 

Bądź wdzięczny:

To jest bardzo ważne aby utrzymać harmonie w swoim życiu.Jest już tak że cały czas wymagamy więcej, lub lepiej.

Cały czas udoskonalamy nasz życie lub pewne rzeczy stają się dla nas zbyt monotonne i pragniemy jakiejś zmiany jednakże często zapominamy o tym co już mamy, jakby to było dla nas już normalne że posiadamy co posiadamy jakby to nam się należało.

To coś jakby modlitwa, dziękujesz za rzeczy które posiadasz a których mógłbyś nie mieć np.

Jestem wdzięczny za to że mam:

„Kochającą żonę oraz jej wielką miłość,wspaniałe mieszkanie,Samochód którym mogę się poruszać gdzie  tylko zapragnę, komputer na którym pracuję i dostarcza mi dochód,dochody które gwarantują mi możliwość życia na poziomie,za Zdrowie moje i mojej rodziny,za przyjaciół którymi się otaczam,Dobrych ludzi którzy pragną mi pomóc i których spotykam przypadkowo… Itp.”

 

Jeśli do tej pory nie byłeś zadowolony ze swojego życia ,albo czujesz że coś jest nie tak, spróbuj od wprowadzenia tych drobnych zmian i sprawdź efekty , uprzedzam tylko że taki proces przemiany własnych myśli może potrwać nawet kilka miesięcy zanim zaczniesz zauważać rezultaty,więc po jednym dniu możesz nie zauważyć że coś się zmienia , ale po tygodniu już możesz czuć różnice, tylko musisz konsekwentnie do tego dążyć , walczyć ze swoimi myślami, bo jeśli nigdy dotąd nie byłeś ani trochę optymistą to będzie ci ten nawyk od tak zmienić , bo nasze nawyki jest najciężej zmienić.

Ale jeśli się chce to da radę.

P.S. – I nie musisz się obawiać w razie jakby ci nie wyszło albo stwierdzisz „to głupie sam ze sobą czuje się dobrze” to że zostaniesz poddany jakiejś krytyce, ponieważ wszystko będzie działo się w twojej głowie w miejscu do którego nikt nie ma dostępu , żadne z powyższych wyrażeń nie musisz wymawiać na głos , wystarczy że w głowie będziesz powtarzał i to wystarczy.

Najważniejsze jest zmienić myślenie tak aby wybić ze swojej głowy negatywne myśli, negować je za każdym razem gdy się na tym złapiesz np.

„Ten koleś się na mnie krzywo patrzy chyba ma coś do mnie…”

Z neguj to od razu:

„Nie, to nie prawda wcale tak nie jest, może mnie skądś zna, z jakiejś pracy , dlaczego ja go nie pamiętam o kurde… kto to może być?”

Akurat w tym zdanie użyłem świetnej techniki zajmowania umysłu, często tak robię i również super działa , Oprócz tego że z negowałem myśl to w dodatku odciąłem umysł od wymyślenia kolejnej negatywnej myśli bo dałem mu zadanie typu „Skąd ja go znam?” Zadając jakiekolwiek pytanie w swojej głowie, twoja podświadomość będzie pracowała nad rozwiązaniem tej myśli przez co porzuci poprzednią myśl chwilową i zajmie się obecnym zadaniem.

To tak jakbyś rzucił kość psu który ma zamiar cię zaatakować za chwilę. Odwracasz kompletnie jego uwagę i zajmujesz go, wypróbuj to.

 

Na dzisiaj to tyle , mam nadzieje że wyczerpałem temat i ktoś z moich rad skorzysta i uda mi się komuś pomóc 🙂

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *