Michal Makarewicz

Odżywianie

Zdrowa dieta sprawia że na codzień, możemy dużo lepiej funkcjonować, dlatego wiele lat testowałem różne kombinacje w dietach aby stać się najbardziej wydajniejszy umysłowo i tak dzięki Rob Gryn trafiłem na Keto dietę, która zwiększyła moją zdolność umysłową wielokrotnie oraz pasuje do mojego trybu życia. W większości diet gotowanie zajmowało mi bardzo dużo czasu, przy diecie Ketogenicznej mój czas przeznaczony na gotowanie został zniwelowany do minimum, oraz częstość spożywanych posiłków została ograniczona do 1-2 na dobę, dzięki temu udało mi się zwiększyć swoją wydajność i czas we FLOW skupienia umysłowym który przekłada się na produktywność i bardzo mi pasuje.

Ćwiczenia

Zachowanie naszego ciała fizycznego w dobrej kondycji przekłada się na wiele aspektów naszego życia. Czujemy się lepiej ze sobą, mamy większą pewność siebie i posiadamy więcej energii do działania oraz nasz organizm wytwarza na codzień więcej serotoniny przez co jesteśmy szczęśliwsi i mamy chęci aby działać i robić kreatywne rzeczy. Ćwiczę od momentu gdy tylko mogłem wprowadzić aktywność siłową do swojego życia i utrzymuje dobrą kondycję swojego ciała przez cały czas. Pracuję nad kondycją aby utrzymywać odpowiedni poziom energii oraz tolerancji na wysiłek fizyczny. Podczas ćwiczeń umysł odpoczywa od wysiłku, dlatego warto przeplatać w swoim harmonogramie ćwiczenia siłowe w przerwię pomiędzy wysiłkiem umysłowym, który w programowaniu i analizie jest bardzo intensywny.

Zdrowy umysł

Umysł to nasz procesor, który wykonuje wiele operacji i posiada praktycznie nie ograniczone możliwości, warto dbać o sprawność tego komputera, tak aby mógł służyć jak najdłużej. Zdrowie umysł jest dla mnie bardzo ważne, dlatego wykonuję działania, ćwiczenia oraz metody które wpływają pozytywnie na jego kondycje, np. W momencie gdy czuje napięcie lub stres to medytuje lub robię ćwiczenia odprężające umysł. Dzięki temu stany w których mój umysł jest przeciążony szybko likwiduje i daję swojemu umysłowi czas aby się zregenerował lub pozostawał w stanie neutralności. W naszym życiu wiele sytuacji może się zdarzyć, pęd życia przytłacza nas często, łącznie z brakiem czasu, a to wszystko sprawia że w naszej głowię zbiera się mnóstwo negatywnej energii, aby nie wyrządzała nam zniszczeń w naszym ciele , trzeba ją regularnie wyciągać, dać jej ujście, negatywna energia która zalega w ciele potrafi powodować wiele zniszczeń co przekłada się na choroby widoczne z zewnątrz, dlatego każdego dnia, dbam aby nie utrzymywać negatywnej energi w sobie i przeprowadzam ćwiczenia oczyszczające.

Naturalne suplementy

Większość z nas kupuje produkty w sklepach, a te w dzisiejszych czasach niestety są bardzo wybrakowane z witamin które powinny zawierać, masowa produkcja na skale globalną przyczyniła się do ogromnego zapotrzebowania przez co warzywa, miesa i owoce zaczeły być produkowane w nienaturalnym tempie, w takim warunkach jest to nie możliwę aby posiadały tyle samo wartości odżywczych, dlatego suplementacje i inne sposoby są tak powszechne w dzisiejszych czasach, aby uzupełnić brakujące elementy. Bardziej ufam matce natury niż różnym firmą które stawiają na zysk, dlatego zawsze na pierwszym miejscu staram znaleźć się brakujące elementy w naturalnych produktach, a suplementacje komercyjną stawiam na końcu gdy nie mam wyboru aby dostarczyć potrzebne witaminy. W tym dziale przedstawie kilka ciekawych cudów natury które sprawiają cuda w organizmie i przy dolegliwościach, a są ogólnodostępne i niewiele ludzi zdaje sobię sprawę z ich dobrodziejstwa dla nas.